FZ5 RSI Perform... [516]
FZ5 XCNuse Engi... [246]
Live for Speed ... [896]
XR - BMW E30 M4... [3966]
RB - AUDI RS4 T... [1710]
XR - BMW 535i E34 [2524]
XRG Rims Manage... [1358]
XR - Volkswagen... [1152]
LFS Z28 Nos All... [893]
XRT S14 Engine ... [1741]
Live For Speed ... [20057]
Live For Speed ... [12354]
XR - BMW M3 E30... [7110]
Live For Speed ... [7060]
XR - BMW M5 E39 [6163]
XR - BMW M3 Final [5441]
XR - BMW E30 Mt... [5083]
XR - BMW 3.25 E... [4994]
Live For Speed ... [4464]
XRT Drift Setup [4272]
Youtube video
2021 Gegužės 15 Šeštadienis
Live For Speed LFS Mods Skins Setups Tweaks
Apie neveikiančias siuntinių nuorodas praneškite forume.
Naujienos | Siuntiniai | Forumas | Reklama | Feedbacks
Navigacija
Naujienos [562]
Siuntiniai [new] [662]
D.U.K
Forumas [2443]
Reklama Nemokama
Paieška
Taisyklės
Kontaktai
Site Map

Nariai turi kur kas daugiau pasirinkimų ir galimybių.
Prisijungę vartotojai
Svečiai 26 ir 0 nariai
StephendyeniOffline
ronnieom4Offline
hesloOffline
jackelOffline
kakakabr3Offline
bonniexx3Offline
_Mante_Offline
dziugaskuk...Offline
JoinolasOffline
Dainiuse60Offline

Naujų narių vakar:4
Naujų narių šiandien:2
Užsiregistravę:27,578
Naujausias:_Mante_
Siuntinių Kategorijos
LFS Mods Download
Jei norite matyti siuntinius, turite prisijungti.
Gimtadieniai
bsh4funGegužė 15
GedmaGegužė 15
tomazas9Gegužė 15
mareliz200Gegužė 15
VaidukisGegužė 15
yopelstex...Gegužė 15
rolandGegužė 15
paulius2525Gegužė 15
djarturiuxGegužė 15
Giedrasas321Gegužė 15
Kas yra Driftas
Šonaslydis ar Driftas?

Antanas: - Šonaslydis – kalbininkų siūlymas. Tačiau oficialiai ir Lietuvos automobilių sporto federacijoje (LASF) esame kaip driftas.

- Kada Driftas atsirado Lietuvoje? Kas jį pradėjo?

Antanas: - Grubiai 2003-2004 metais. Jis išaugo iš gatvės lenktynių ir saulučių piešimo gatvėse. Iš pradžių nebuvo socialinių tinklų, tad organizaciniai reikalai užsimegzdavo forumuose, dažniausiai konkrečių autoklubų. Pirmieji driftai buvo organizuojami vadinamosiose Kauno bazėse - aikštelėje, po to driftingo čempionatus organizavo Tomas Gruzdys, jis juos rengė apie penkerius metus, po to jo veiklą organizuojant perėmė D1Sport. 2012 metais driftas oficialiai tapo Lietuvos automobilių sporto federacijos nariu.

Darius: - Prasidėjo ir nuo greituminių slalomų, nes ten važiuojant maksimaliai greitai dažnai tekdavo ir praslysti, o tai bent jau man patikdavo netgi suvokiant, kad prarandu laiką. Į viešumą, oficialiai driftas išlindo, kai Urmo bazės teritorije buvo surengtas pirmasis drifto turnyras, nuo kurio ir aš pats užsikabinau. Gal dar mėnuo prieš renginį nei aš, nei kiti būsimieji drifteriai nežinojome, kad driftas apskritai kaip sportas egzistuoja, o kai sužinojome, tai dar nelabai įsivaizdavome, ką ten reiks daryti: mes mokėjome tik atskirus elementus, pavyzdžiui, posūkius praslysti, o juos sujungti mums dar nelabai išeidavo. Kas pradėjo, sunku pasakyti, bet drifto tėvu aš visada laikiau Tomą Gruzdį, jis gal labiausiai pasistengė vardan drifto populiarumo.

- Kuo skiriasi nuo kitų varžybų, kur, pvz., turi pravažiuoti trasą kuo greičiau?

Antanas: - Drifto varžybos nėra matuojamos laiku, nėra laiko vertinimo sistemos. Driftas vyksta vienoje žiūrovams matomoje aikštelėje, nereikia lakstyti nuo ruožo prie ruožo. Iš tikrųjų driftas yra žiedinių lenktynių priešingybė, kur negalima slysti laiko atžvilgiu, o čia neslydimas jau reiškia klaidą, dėl kurios prarandami balai.

- Kaip vyksta drifto varžybos?

Darius: - Varžybos prasideda nuo automobilio paruošimo varžyboms. Kitas labai svarbus dalykas drifte - treniruotės, nes tik dėl jų tu gali išvengti klaidų. Dar prieš treniruotes teisėjai paaiškina vairuotojams, ko iš jų tikimasi, ir nurodo konkrečias užduotis. Per kvalifikacija dažniausiai yra atliekami trys važiavimai, iš kurių yra įskaitomas geriausias. Kai jau žinomi rezultatai, tada suporuojami vairuotojai ir prasideda tikrasis driftas. Drifte vyksta iš tikrųjų labai artima kova: kadangi važiuojama itin arti vienas kito, neišvengiama kontakto. Kad ir kaip būtų, nors automobiliai ir slysta dideliu greičiu, jie yra visą laiką ir 100 proc. kontroliuojami.

Antanas: - Kvalifikaciai važiavimai vertinami 100 balų sistemoje. Daugiausiai balų surinkęs vairuotojas važiuoja su mažiausiai balų surinkusiuoju, taip suformuojamas TOP-16 ir iškritimo principu keliaujama iki finalo. Jeigu, tarkime, teisėjams sunku pasakyti, kas laimėjo, važiavimai kartojami.

- Kaip skirstomi balai, kokia vertinimo sistema?

Antanas: - Drifto taisyklės Lietuvoje patvirtintos LASF ir yra oficialios, sukurtos remiantis užsienio šalių ir tarptautinių čempionatų pavyzdžiu. Kaip jau minėjau, kvalifikaciniai važiavimai vertinami 100 balų sistemoje. Galima gauti po 25 balus už kiekvieną iš elementų: greitis, slydimo kampas, teisėjų duotos trajektorijos išpildymas ir šou. Pagrindiniai važiavimai vertinami atsižvelgiant į poras, kas geriau pravažiavo trasą - tas laimėjo. Skeptikai driftą lygina su dailiuoju čiuožimu, nes nėra vertinimo susieto su laiku, kaip kad kitose automobilių lenktynėse. Vertinimą atlieka trys kompetetingi teisėjai. Tam, kad gautum kuo daugiau balų per kvalifikaciją bei laimėtum porinį važiavimą, reikia išgauti maksimumą: maksimaliu greičiu - didžiausias kampas.

Darius: - Driftas neatleidžia nė vienos klaidos. Pavyzdžiui, ralyje padaręs mažą klaidelę neiškrenti iš žaidimo, o drifte, jeigu tu suklydai, o tavo varžovas - ne, iškart keliauji namo. Na, o kai prasideda kvalifikacija, klaidoms vietos nebelieka. Tačiau varžybų jaudulys daro savo, net ir patys stipriausi vairuotojai pradeda daryti jiem nebūdingas klaidas.

- Ko reikia norint dalyvauti drifto varžybose apskritai?

Antanas: - Automobilio ir įgūdžių. Automobiliai driftui yra specialiai ruošiami, šiais metais Lietuvos Drifto čempionato PRO lygoje privalomi lankai vairuotojų saugumui užtikrinti. Dėl važiuoklės ar variklio specialių reikalavimų kaip ir nėra: jeigu nori, gali į BMW įsidėti NISSAN variklį ar iš dviejų skirtingų automobilių sukombinuoti vieną. Iš esmės drifto varžyboms reikia daug padangų (su naujomis į trasą galima išvažiuoti kokius 4 kartus) ir daug arklio galios. Šio tipo lenktynėse paprastai važiuoja automobiliai su 500 ir daugiau arklio galios. Dažnai automobiliai ruošiami ir puošiami išoriškai, juk vertinamas ir šou - vaizdas. Kuo geriau atrodo automobilis, tuo jis labiau akį traukia ir žiūrovams, ir teisėjai jį labiau įsidėmi.

Darius: - Dauguma drifterių automobilius gaminasi patys, o jeigu ir nusiperka kažkieno sukonstruotą automobilį, tai dažniausiai persidaro pagal save. Kaip jau minėjau, drifte vietos klaidoms nėra, todėl ir technika turi būti pritaikyta vairuotojo patogumui.

- Kuo skirsis varžybos uždaroje arenoje nuo paprastai po atviru stogu vykstančių varžybų?

Antanas: - Šiaip reiktų paminėti, kad drifto varžybos yra ganėtinai universalios, jos vyksta ir žiedinių lenktynių trasose, ir aikštelėse, o dabar vyks ir po stogu. Iš tikrųjų, visų nuostabai, Žalgirio arenoje sukibimas yra daug geresnis nei ant naujo asfalto, tai pastebėjome per bandomąjį važiavimą sausio 22 dieną. Dėl to labai išauga bendras automobilių greitis, tai iš vairuotojo reikalauja ypatingo tikslumo norint parodyti viską, kas yra geriausia, išspaudžiant maksimumą ir iš automobilio. Todėl į areną ir buvo pakviesti patys geriausi profesionalai. Labai džiugu, kad atvyks Lenkijos atstovai, kurie yra vieni geriausių drifterių pasaulyje.

- O kaip dėl saugumo? Neseniai JAV vykusių lenktynių metu nukentėjo žiūrovai.

Antanas: - Pirmiausia, žiūrovai nesėdės trasos aukštyje, jie bus mažiausiai trys metrai virš trasos. Reiktų paminėti, kad jūsų minimose lenktynėse automobiliai važiavo 300 km per valandą greičiu, o čia išvystys ne daugiau kaip 100 km/h. Taip pat, visą areną sups apsauginiai blokai, kad nenukentėtų nei žiūrovai, nei arenos elementai. Saugumas - tiek mūsų, tiek organizatorių prioritetas. Budės greitoji pagalba, gaisrinė. Nukentėti gali tik saugumo reikalavimų nesilaikantys ir saugos tarnybos neklausantis žiūrovas.

- Ką manote apie įvyksiantį drifto renginį po uždaru stogu apskritai?

Antanas: - Džiugu, kad atsirado tokie, kaip Autosporto fanas asociacija. Jie, rizikuodami savo geru vardu ir dideliais finansais, organizuoja tokio masto renginį. Žiūrovai nenusivils tuo, ką pamatys. Kaip komiteto pirmininkas aš asmeniškai džiaugiuosi, kad jie išdrįso surengti tokį renginį, kuriame pamatysime vienus iš geriausiu drifterių Europoje ir taip bus gerinamas vardas ir požiūris į tokias lenktynes. Mes stengiamės jiems padėti tiek iš sportinės pusės, tiek informacija.

Darius: - Taip patogiai stebėti drifto varžybų dar niekada neturėjome galimybės: visiškai nesvarbu, koks bus oras, gausime 100 procentų maksimumą reginio. O matydami, kokios pastangos yra dedamos į renginį, galiu pasakyti, kad jis bus labai stiprus. Vien į dalyvių sarašą pasižiūrėjęs, aš jau nekantriai laukiu kovo 16 dienos.

Jeigu Antano ir Dariaus komentarų nepakako, siūlome pasižiūrėti trumpą filmuką apie driftą:

www.youtube.com/watch?v=w7mgEp_zMXQ
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis
[ Registracija ]

[ Pamiršau slaptažodį ]
Narių apklausa
Koks jūsų amžius?

(x) Mažiau nei 15

(x) 15-16

(x) 17-18

(x) 19-20

(x) 21-22

(x) 23-24

(x) Virš 24


Jei norite balsuoti, turite prisijungti.
Šaukykla
Jei norite parašyti žinutę, turite prisijungti.

2021.05.02 13:52
@inpuzin: Responder no forum

2021.05.02 00:02
adms falta uma barra de pesquisa nao acham?

2021.04.15 20:17
nice

2021.04.09 12:05
xfg

2021.04.06 09:20
geras

LFS Miestas
MyMiniCity
Tinklalapio LFS Miestas. Paspauskite ant paveikslėlio kiekvieną dieną ir taip prisidėkite prie LFS miesto plėtimosi.
Skaitliukai
Hey.lt - Nemokamas lankytoj� skaitliukas
Tinklalapiu Topas
Check Google Page Rank
Security System
Tinklalapis saugomas
BS-Fusion Security System
1993 blokuotų atakų
Variklis: php-fusion • 2,936 cc (2.9 L) Twin-Turbocharged V8 478 PS (352 kW; 471 hp), 90°
Užkūrė ir Tiuningavo: viprts • Tinklalapis: LFS.us.lt 2010-2021 • Tinklalapiu kurimas
14,339,665 unikalūs lankytojai • Užkrauta per 0.05 sekundes
Backlink: LFS Mods